info@arkensus.com

+90 312 468 82 82

Uzman Kadromuzla Yanınızdayız

Ürünlerimiz / pvTector

Sorunları giderme kolaylaştı! Güneş enerjisi sistemi montajcıları, elektrik tesisatçıları ve fotovoltaik mühendislerinin tercihi.

Adından da anlaşılacağı gibi, pvTector kablolardaki kopuk / açık devre arızalarını algılar. Geleneksel bir kablo detektörü gibi çalışır. Küçük bir verici, PV panel dizisine iki farklı sinyal gönderir. Bir sinyal pozitif ve biraz farklı iki sinyal negatif hat içindir. Alıcıyı pv panellerde hareket ettirmek kaydı ile özel sinyalleri sesli olarak duymanızı sağlar.

  • İki farklı ses tonu
    Negatif uçtaki uyarı sesi ile Pozitif uçtaki sesin yakınındaysanız, iki farklı sesi aynı anda duyabilirsiniz. Kopuğun nerede olduğunu anlamak için, alıcıyı pv panellerin hizasında ileri geri hareket ettirerek ayırt edebilirsiniz.
  • Tek cihaz ile çözümler
    Pv sisteminizdeki voltaj kaybının nereden olduğunu, kablolamadaki kusuru ve konnektörlerin temassızlık veya arızalarını başka herhangi bir cihaza gerek kalmadan bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.
  • Zaman kazandırır
    Ayrıca, pv panellerin yerini de bulabilir. Örneğin, elinizde proje mevcut değil ve arızalı veya sağlam stringin nerede olduğunu bilmiyorsunuz. Vericiyi stringe bağlayın ve alıcı ile pv paneller üzerinde gezdirmeye başlayın. Alıcıdan sinyal duyduğunuz anda vericinin bağlı olduğu stringi buldunuz demektir.